Poznański Przewodnik Wyjątkowego Turysty

Z dużą przyjemnością oddajemy w Wasze ręce Poznański Przewodnik Wyjątkowego Turysty. Przewodnik został stworzony przez Fundację Wózkowicze w ramach projektu „Poznański Przewodnik Wyjątkowego Turysty” dofinansowanego z budżetu miasta Poznania.

Celem przewodnika jest ułatwienie osobom z niepełnosprawnościami zwiedzenie Poznania prowadząc turystę trasą dostępną dla osób z problemami w poruszaniu się. Każda z trzech tras, jakie zawiera przewodnik została opisana pod względem długości, czasu jaki zajmie przejście, podłoża po jakim będziemy się poruszać oraz trudności na jakie można napotkać. Każda z tras mieści się w 6-cio stopniowej skali trudności, gdzie 1 oznacza małe trudności, a 6 duże.

Misją Fundacji jest wyrównywanie szans, zwiększanie świadomości na potrzeby innych i przełamywanie stereotypów. Dowodem na to jest bez wątpienia ten przewodnik, który poza przedstawieniem historii miasta, ciekawych miejsc i obiektów, przekazuje również informację o ich dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

W imieniu Fundacji Wózkowicze dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do powstania tego przewodnika. Mamy nadzieję, że pozwoli on poznać i odkryć wspaniałe i ciekawe miejsca jakie kryje w sobie miasto Poznań.

Zapraszamy do spacerów po Poznaniu.

Zespół Fundacji Wózkowicze


przewodnik-okladka5pl przewodnik-okladka5en